Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela

„Zdrowie masz tylko jedno”

b_150_100_16777215_00_images_galeria_GG_ZdrowieMasz_01.JPGNiedziela 15 kwietnia była dniem pełnym wiedzy i atrakcji przygotowanych z myślą o mieszkańcach gminy Kluczewsko. W Zespole Przedszkolno Szkolnym w Kluczewsku odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, pod hasłem "Zdrowie masz tylko jedno”.

 

Spotkanie to było świetną okazją do podziękowania za trud i pracę włożoną przez naszych lekarzy i pielęgniarki w całorocznej służbie pacjentowi. Na ręce Kierownika Gminnego Ośrodka Zdrowia Pana Doktora Piotra Niewęgłowskiego Wójt Gminy Kluczewsko złożył życzenia i podziękowania dodając że czujemy się bezpieczniej mając blisko siebie zespół medyczny. Ponad 250 osób wysłuchało prelekcji Pani Dr.n.o Zdrowiu Ewy Błaszkiewicz z Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz prof. Ryszarda Jaszewskiego znanego i cenionego kardiochirurga. Uczestnicy mogli skosztować pysznych smakołyków, skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, usług fryzjerek, kosmetyczek i stylistki, dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat uprawiania i stosowania ziół, odwiedzić stoisko Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie.

Popołudniowy wykład uświetnił występ artystyczny dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

Spotkanie miało na celu zachęcić panie do wykonania badania cytologicznego 19 pań wykonało badanie. Podczas spotkania padła deklaracja współpracy pomiędzy Świętokrzyskim Centrum Onkologi a Gminą Kluczewsko w ramach przeprowadzenia wspólnych akcji profilaktycznych. Uczestnicy spotkania zobaczyli jak prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną przygotowaną przez Strażaków Ochotników z Kluczewska pod nadzorem ratownika medycznego Pawła Jamroza. Komendant Dariusz Ławiński wyjaśnił zasady bezpieczeństwa w razie zagrożenia życia. Bezpieczeństwo to zdrowie, dlatego grupa operacyjna Grzegorza Mikołajczyka byłego antyterrorysty i pracownika MSWiA pokazała jak zachować się w przypadku porwania, napadu, wybuchu i uwięzienia.

Na zakończenie dla wytrwałych zorganizowaliśmy zabawię taneczną.

Wójt Gminy Kluczewsko dziękuje wszystkim za zaangażowanie w realizację spotkania. Zdrowie mamy tylko jedno więc warto o nie dbać i uczestniczyć w takich spotkaniach bo wiedza jaką zdobywamy będzie cennym kapitałem na przyszłość.

ZdrowieMasz ZdrowieMasz ZdrowieMasz ZdrowieMasz

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy