Dzisiaj jest: 21 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

„Zdrowie masz tylko jedno”

b_150_100_16777215_00_images_galeria_GG_ZdrowieMasz_01.JPGNiedziela 15 kwietnia była dniem pełnym wiedzy i atrakcji przygotowanych z myślą o mieszkańcach gminy Kluczewsko. W Zespole Przedszkolno Szkolnym w Kluczewsku odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, pod hasłem "Zdrowie masz tylko jedno”.

 

Spotkanie to było świetną okazją do podziękowania za trud i pracę włożoną przez naszych lekarzy i pielęgniarki w całorocznej służbie pacjentowi. Na ręce Kierownika Gminnego Ośrodka Zdrowia Pana Doktora Piotra Niewęgłowskiego Wójt Gminy Kluczewsko złożył życzenia i podziękowania dodając że czujemy się bezpieczniej mając blisko siebie zespół medyczny. Ponad 250 osób wysłuchało prelekcji Pani Dr.n.o Zdrowiu Ewy Błaszkiewicz z Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz prof. Ryszarda Jaszewskiego znanego i cenionego kardiochirurga. Uczestnicy mogli skosztować pysznych smakołyków, skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, usług fryzjerek, kosmetyczek i stylistki, dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat uprawiania i stosowania ziół, odwiedzić stoisko Powiatowej Komendy Policji we Włoszczowie.

Popołudniowy wykład uświetnił występ artystyczny dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

Spotkanie miało na celu zachęcić panie do wykonania badania cytologicznego 19 pań wykonało badanie. Podczas spotkania padła deklaracja współpracy pomiędzy Świętokrzyskim Centrum Onkologi a Gminą Kluczewsko w ramach przeprowadzenia wspólnych akcji profilaktycznych. Uczestnicy spotkania zobaczyli jak prawidłowo przeprowadzić akcję reanimacyjną przygotowaną przez Strażaków Ochotników z Kluczewska pod nadzorem ratownika medycznego Pawła Jamroza. Komendant Dariusz Ławiński wyjaśnił zasady bezpieczeństwa w razie zagrożenia życia. Bezpieczeństwo to zdrowie, dlatego grupa operacyjna Grzegorza Mikołajczyka byłego antyterrorysty i pracownika MSWiA pokazała jak zachować się w przypadku porwania, napadu, wybuchu i uwięzienia.

Na zakończenie dla wytrwałych zorganizowaliśmy zabawię taneczną.

Wójt Gminy Kluczewsko dziękuje wszystkim za zaangażowanie w realizację spotkania. Zdrowie mamy tylko jedno więc warto o nie dbać i uczestniczyć w takich spotkaniach bo wiedza jaką zdobywamy będzie cennym kapitałem na przyszłość.

ZdrowieMasz ZdrowieMasz ZdrowieMasz ZdrowieMasz

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy