Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Po sprzątaniu…..

b_150_100_16777215_00_images_2018_TuMieszkam2018_zak_01.jpgDnia 23 listopada br. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Tu mieszkam tu sprzątam 2018”. Wzięli w nim udział  przedstawiciele mieszkańców poszczególnych sołectw i partnerzy projektu. Sprzątanie terenu gminy realizowane było po raz czwarty w ramach zadania publicznego Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.

Celem przedsięwzięcia było posprzątanie, zadbanie o tereny zielone naszej gminy. Poza tym przyświecały nam jeszcze inne cele. Edukacja, czyli propagowanie wiedzy i nawyków  segregacji odpadów, dbania o środowisko, w którym żyjemy. I oczywiście integracja mieszkańców, która z kolei sprzyja ich aktywizacji.  Akcja  trwała od lipca do października. A naszymi partnerami w działaniu po raz kolejny byli Gmina Kluczewsko, Komunalny  Usługowy Zakład  Gospodarczy, Nadleśnictwo  Przedbórz, Przedborski Park  Krajobrazowy oraz Rady sołeckie.

 W tegorocznej edycji udział wzięło 21 sołectw, tj.ok 900 mieszkańców. Zebrano 204 worki śmieci. Akcja była udana. Uczestnicy, z którymi rozmawialiśmy zgodnie stwierdzają, że potrzebna. Jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie edukacji ekologicznej mieszkańców. Aby ludzie nauczyli się, że śmieci należy wyrzucać do kosza, a nie na ulicę, do rowu, czy do rzeki, potrzeba wielu powtarzalnych działań. Tego samego wymaga również wyrobienie w mieszkańcach nawyku właściwego  segregowania odpadów. Toteż wiele osób uważa, że akcję sprzątania terenu naszej gminy warto kontynuować. Również z relacji uczestników tegorocznej edycji projektu wynika pocieszający wniosek, mianowicie zmniejszyła się ilości śmieci w otoczeniu, ale jednak są. Toteż postaramy się w przyszłym roku również zorganizować sprzątanie.

Edyta Delczyk - Wasela

zak zak zak zak
zak zak zak zak
zak zak zak zak

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy