Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Siatkarki SP Kluczewsko zagrały w Mistrzostwach Polski!... i awansowały na kolejne!!!

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPKluczewsko_Glucho_01.JPGW dniach 23-26 maja 2019 r. w Głuchołazach (woj. opolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

 

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 18 reprezentacji (Mistrzów lub Wicemistrzów Województw), a wśród nich Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Mistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała Nasze Województwo i Gminę Kluczewsko w tych prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do  grupy „B”. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP nr 4 Giżycko, oraz SP nr 1 Łask. Poszczególne wyniki meczów kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP nr 4 Giżycko 0:2, SP Kluczewsko – SP nr 1 Łask 2:0. Dziewczęta z Kluczewska zajmując 2 miejsce w grupie awansowały do rywalizacji o miejsca 1-12. Na początku tej fazy rozgrywek przyszło im rywalizować w grupie „J” wraz z SP Sejny i SP nr 50 Wrocław. Wyniki grupy „J”: SP Kluczewsko – SP Sejny 1:2, SP Kluczewsko – SP nr 50 Wrocław 0:2. Po dwóch porażkach kluczewianki trafiły do gry o miejsca 9-12. Tutaj ich rywalem była drużyna SP nr 8 Świecie, która pokonała nasze siatkarki w stosunku 2:1. Przegrana w tym meczu spowodowała, że SP Kluczewsko w ostatnim meczu zawodów zagrało o miejsce 11, spotykając się z PSP nr 19 Kędzierzyn - Koźle. Nasze siatkarki po pasjonującym drugim secie pokonały swoje rówieśniczki z Kędzierzyna2:0 (25:18; 26:24), i dzięki temu zdobyły 11 miejsce w Polsce w Mini-Siatkówce.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: 1. SOS SP Nadarzyn, 2. SP nr 155 Kraków, 3. SP nr 4 Andrychów, 4. SP Sejny, 5. SP nr 85 Gdańsk, 6. SP Śmigiel, 7. SP nr 50 Wrocław, 8. SP 4 Giżycko, 9. SP 8 Świecie, 10. SP 6 Mielec, 11. SP Kluczewsko, 12. PSP nr 19 Kędzierzyn – Koźle, 13. SP nr 18 Koszalin, 14. SP nr 6 Pyskowice, 15. SP nr 1 Łask, 16. PSP Komprachcice, 17. SP nr 3 Sulechów, 18. SP nr 9 Biała Podlaska.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach zagrało w składzie:Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka.Opiekun- p. Tomasz Dębowski

Jedenaste miejsce siatkarek z Kluczewska w Polsce jest ich wspaniałym osiągnięciem. Te młode zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu na zajęciach pozalekcyjnych można spełniać swoje marzenia awansując na Mistrzostwa Polski i rywalizować z najlepszymi drużynami naszego kraju. Nasza drużyna była jedyną reprezentacją na tych zawodach, w której grają dziewczęta nienależące do żadnego klubu sportowego. Jeszcze raz należą się im ogromne brawa za osiągnięty wynik.

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń i znajomości. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – dziewcząt i chłopców. Oprócz emocji sportowych na zawodniczki czekało wiele innych atrakcji, m. in. „płukanie złota”, wyjazd do Czech, strzelanie z łuku oraz wspólne dyskoteki.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko – panu Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów wyjazdu i pobytu na Mistrzostwa Polski oraz Akademii PGE Skry Bełchatów za ufundowanie kompletu koszulek na wyżej wymienione Mistrzostwa.

Awans do największego turnieju w Europie!!!

Zaraz na drugi dzień po dalekiej podróży z Głuchołazów nasze siatkarki udały się do Kielc, gdzie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019. W kategorii „czwórek” wystąpiły dwa zespoły Szkoły Podstawowej z Kluczewska. I zespół nie dał szans swoim rywalkom i pewnie awansował do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca w Zabrzu!

W zawodach „czwórek” wystąpiło 8 zespołów, które grały ze sobą systemem „brazylijskim” (jeden set do 25 punktów). Wyniki poszczególnych spotkań pierwszego zespołu przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 25:7, SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko – Kamienna 25:19. Półfinał: SP I Kluczewsko – SMS Ostrowiec Świętokrzyski 25:14. Finał: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kamienna 25:14.

Nasz drugi zespół rozpoczął turniej od porażki z FUN SPORT Kielce 19:25. W drugim decydującym o pozostaniu w zawodach spotkaniu SP II Kluczewsko zmierzyło się z Victorią II Włoszczowa. Niestety w połowie seta bardzo groźnie wyglądającej kontuzji (skręcenie stawu skokowego) doznała kapitan zespołu – Natalia Wójcik. Ostatecznie osłabione kluczewianki przegrały mecz w stosunku 18:25 i odpadły z dalszych rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. GALA Skarżysko, 3. FUN SPORT Kielce, 4. SMS Ostrowiec Świętokrzyski, 5-8. SP II Kluczewsko, Victoria I Włoszczowa, Victoria II Włoszczowa, Victoria III Włoszczowa.               

Rozgrywki Minisiatkówki Kinder+Sport są największym tego typu turniejem w Europie. W całym cyklu bierze w nim udział ponad 40 tysięcy młodych adeptów siatkówki. Niezmiernie cieszy to, że w tych prestiżowych zawodach już po raz czwarty z rzędu zagrają młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W tym roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja turnieju.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowały: I zespół: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec; II zespół: Natalia Wójcik (kpt.),Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek; Opiekun zespołów – p. Tomasz Dębowski

Glucho Glucho Glucho Glucho
Glucho Glucho Glucho Glucho
Glucho Glucho Glucho Glucho
Glucho    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy