Siatkarki SP Kluczewsko Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego!!!

_IMG_""

15 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt, którego organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy we Włoszczowie oraz Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku. Turniej zakończył się niekwestionowanym zwycięstwem drużyny Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która pewnie pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i tym samym awansowała na Mistrzostwa Polski!!!

W zawodach zagrało 9 najlepszych drużyn z Województwa Świętokrzyskiego podzielonych na 3 grupy. Grupa „A”: SP Niekłań, SP Ćmińsk, SP nr 3 Kazimierza Wielka, Grupa „B”: SP Kluczewsko, SP nr 2 Włoszczowa, SP nr 25 Kielce, Grupa „C”: SP nr 7 Skarżysko Kamienna, SP nr 1 Opatów, SP Radoszyce.

Wyniki poszczególnych spotkań: Grupa „A”: SP Niekłań – SP Kazimierza Wielka 2:0, SP Ćmińsk – SP Kazimierza Wielka 2:0, SP Niekłań – SP Ćmińsk 0:2; Grupa „B”: SP Kluczewsko – SP nr 25 Kielce 2:0 (25:14; 25:14), SP nr 2 Włoszczowa – SP nr 25 Kielce 1:2, SP Kluczewsko – SP nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:6; 25:14); Grupa „C”: SP nr 7 Skarżysko Kamienna – SP Radoszyce 2:1, SP nr 1 Opatów – SP Radoszyce 1:2, SP nr 7 Skarżysko Kamienna – SP nr 1 Opatów 2:0.

Wyniki spotkań o miejsca 4-6: SP Niekłań – SP Radoszyce 1:2, SP nr 25 Kielce – SP Radoszyce 2:0, SP Niekłań – SP nr 25 Kielce 0:2.

Wyniki spotkań finałowych o miejsca 1-3: SP Ćmińsk – SP nr 7 Skarżysko Kamienna 2:1, SP Kluczewsko – SP nr 7 Skarżysko Kamienna 2:0 (25:15; 25:7), SP Kluczewsko – SP Ćmińsk 2:0 (25:8; 25:18).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Ćmińsk, 3. SP nr 7 Skarżysko Kamienna, 4. SP nr 25 Kielce, 5. SP Radoszyce, 6. SP Niekłań, 7. SP nr 2 Włoszczowa. 8. SP nr 1 Opatów, 9. SP nr 3 Kazimierza Wielka.

Wiktoria Łęcka (SP Kluczewsko) została uznana jedną z Najlepszych Zawodniczek Turnieju.

Wszystkie drużyny na zakończenie turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami, które wręczyli: p. Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko, p. Irena Orzechowska – Dyrektor ZPS Kluczewsko, p. Zbigniew Hamera – Członek Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach oraz p. Jacek Hyski – Sekretarz Powiatowego SZS.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska będą reprezentowały Województwo Świętokrzyskie oraz Gminę Kluczewsko na Mistrzostwach Polski – Igrzyska Dzieci, które odbędą się w dniach 23-26 maja w Głuchołazach w Województwie Opolskim.

Przypomnijmy, że dla Szkoły Podstawowej  z Kluczewska jest to piąty medal z rzędu jeśli chodzi o Finały Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce. W 2015 zdobyły brąz, w 2016 – złoto, w 2017 – srebro, w 2018 – srebro i w 2019 ponownie złoto!!! Kluczewianki mają także za sobą 2 występy w Szkolnych Mistrzostwach Polski. W 2016 roku zajęły XV miejsce oraz w 2017 – VII miejsce.

Mistrzostwo Województwa  Świętokrzyskiego zdobyły: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka. Opiekunem zespołu jest p. Tomasz Dębowski.