Dzień Patrona Szkoły w Dobromierzu

_IMG_""

W dniu 29 kwietnia delegacja przedszkolaków, uczniowie klas VIII, nauczycieli wraz z dyrekcją wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 82. rocznicę śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” – Patrona Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Przy ,,Szańcu Hubala” obecni byli także Minister Jan Józef Kasprzyk, dzieci z opiekunami z zaprzyjaźnionego Przedszkola ,,Czarodziejski Młynek” z Końskich, młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie i Zakładu Doskonalenia Zawodowego we Włoszczowie.

Spotkanie poprowadził Dionizy Krawczyński wraz z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych ,,Jodła”. Głównym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w hołdzie mjr. Dobrzańskiemu i Jego wiernym, bohaterskim Żołnierzom. Następnie przy wspólnym ognisku wszyscy zebrani wysłuchali opowieści o Henryku Dobrzańskim, podziwiali pokaz z szablami oraz uczestniczyli we wspólnym pieczeniu kiełbasek. Na zakończenie odczytany został wzruszający wiersz o Majorze ,,Hubalu”, napisany przez Pułkownika Mariana Zacha-Przyjaciela Naszej Szkoły.

Dla naszej szkoły wyjazd do Anielina ma podwójną wartość – był także realizacją programu corocznych obchodów Dnia Patrona.

Edyta Szymczyk, Urszula Stanik, Marcin Jajko

 Fotorelacja: (1) Publiczne Przedszkole w Dobromierzu | Facebook