Siatkarki Lolka Kluczewsko wygrywają Ogólnopolski Turniej w Tomaszowie Mazowieckim!!!

_IMG_""

Kapitalnie spisały się Minisiatkarki UKS Lolek Kluczewsko w XVII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki „Jokery Glinka Academy’2022”, który rozgrywany był w Tomaszowie Mazowieckim. Nasz najmłodszy zespół zdobył Puchar Małgorzaty Glinki!!! W zawodach zagrało 20 zespołów (UKS „13 Joker Glinka Academy” Tomaszów Mazowiecki, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, LKS Perła Złotokłos, MKS Wola Warszawa, Wilki Chwaszczyno, Libero Łebień, SP 10 Sieradz, SP Pępowo, SPS Lębork) w kategorii „dwójki” oraz 17 (UKS „13 Joker Glinka Academy” Tomaszów Mazowiecki, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, UKS Źródełko Katowice, Pałac Bydgoszcz, UKS Tytan Ostrowy, MOS Wola Warszawa, MCKS Czeladź, SP 10 Sieradz, Wilki Chwaszczyno) w kategorii „trójki”. UKS Lolek reprezentowały 2 zespoły w „dwójeczkach” i jeden w „trójeczkach”.

Turniej rozgrywany był w dwóch fazach: eliminacyjnej i finałowej. W eliminacjach Lolek I Kluczewsko (3 zwycięstwa i jedna porażka) zajął II miejsce w grupie i dzięki najlepszemu stosunkowi małych punktów (ratio) drużyn z drugich miejsc wywalczył awans do fazy finałowej (gra o miejsca 1-5). Lolek II Kluczewsko, także zajął II miejsce w swojej grupie (3 zwycięstwa i 1 porażka), ale miał gorsze ratio od Lolka I i w fazie finałowej grał o miejsca 6-10.

Trzeba przyznać, że fazę finałową oba nasze zespoły przeszły jak burza wygrywając wszystkie mecze i zajmując ostatecznie: Lolek I Kluczewsko – I miejsce, Lolek II Kluczewsko – 6 miejsce.

Pierwsza dziesiątka turnieju w kategorii „Dwójki” przedstawia się następująco: 1. UKS Lolek I Kluczewsko, 2. Wilki Chwaszczyno, 3. UKS Sieradz, 4. Perła Złotokłos, 5. MOS Wola Warszawa, 6. UKS Lolek II Kluczewsko, 7. Perła II Złotokłos, 8. Dargfil I Tomaszów Mazowiecki, 9. SP Pępowo, 10. UKS II Sieradz.

Jeśli chodzi o kategorię „Trójki” to tutaj nasze dziewczęta w eliminacjach doznały dwóch porażek oraz jeden mecz zremisowały co sprawiło, że grały o miejsca XIII-XVII, gdzie wygrały swoją grupę i ostatecznie zostały sklasyfikowane na XIII miejscu.

Najlepsze drużyny zostały uhonorowane okazałymi Pucharami i nagrodami, które wręczyła pani Małgorzata Glinka – Najlepsza Siatkarka w historii polskiej siatkówki kobiecej, olimpijka z Pekinu. Ma na swoim koncie ponad 300 występów w reprezentacji Polski, z którą zdobyła 2 Mistrzostwa Europy (Turcja 2003 oraz Chorwacja 2005). W 2003 roku otrzymała nagrodę CEV (Europejska Federacja Siatkówki) dla Najlepszej Siatkarki w Europie.

Naszym Siatkarkom należą się wielkie gratulacje. Zostawiły na boisku „kawał serducha” i te sukcesy na pewno zmotywują je do jeszcze bardziej wytężonej pracy na treningach, aby takich wspaniałych chwil było jak najwięcej.

UKS Lolek Kluczewsko w Tomaszowie Maz. reprezentowały – Kategoria „Dwójki”: Lolek I: Aleksandra  Dobrowolska, Liliana Owsikowska, Nela Owsikowska. Lolek II: Dżesika Zeler, Aleksandra Dziuba, Oliwia Basiak. Kategoria „Trójki” – Zofia Zawisza, Wiktoria Karolczyk, Nikola Borciuch, Alicja Nowak. Opiekun zespołów – p. Tomasz Dębowski.