Dzisiaj jest: 26 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Przeciw pijanym kierowcom!

b_150_100_16777215_00_images_banners_s_353.jpgGmina Kluczewsko przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Przeciw pijanym kierowcom". Celem kampanii jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zachęcenie do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Świadkowie takich sytuacji poprzez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez pijanych kierowców. Praca nad modelowaniem właściwych postaw to jedno z ważnych zadań profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. To dobry czas, by zacząć działać i powiedzieć „dość”! Wobec obecnych danych nie można pozostać obojętnym. To oczywiste, że od razu świata nie zmienimy, ale bierność oznacza ciche przyzwolenie na jazdę po alkoholu – mówi Małgorzata Gusta - Koordynator, która organizuje kampanię „Przeciw pijanym kierowcom” w nasze gminie. Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” skierowana jest do samorządów. To właśnie w małych społecznościach najłatwiej jest dotrzeć do ludzi z ważnym przekazem.

Kampania ma właśnie na celu dotrzeć z ważnym przekazem nie tylko do kierujących, lecz także do pasażerów, świadków jazdy po alkoholu, uczniów szkół nauki jazdy, młodzieży gimnazjalnej oraz punktów sprzedaży alkoholu. Ulotki obalają mity na temat trzeźwienia. Można dowiedzieć się z nich, że sen, prysznic i obfity posiłek nie gwarantują, iż w naszym organizmie nie ma alkoholu. Materiały przekonują, że po zakrapianej imprezie rano lepiej nie wsiadać za kierownicę. Instruują także, jak przeliczać ilość wypitego alkoholu na czas potrzebny na wytrzeźwienie. Dla wielu kierowców jazda po alkoholu to dość powszechna praktyka. Do takich osób dotrzeć najtrudniej. Dlatego dużo miejsca w materiałach poświęcono roli świadków. 

Nie bądź obojętny! Nie pozwól pijanemu wsiadać za kółko! Reaguj!

Kampania w naszej gminie rusza od marca 2015 r.

 

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy