Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela

Dyskusyjne Kluby Książki

mt_ignore

b_150_100_16777215_00_images_2018_DKK_wspolpraca_1.JPGGmina Kluczewsko wspiera Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach  na terenie gminy. Klub w Dobromierzu działa od ośmiu lat a w Kluczewsku od dwóch. Zrzeszają dwudziestu dziewięciu członków. Ideą Klubów jest promowanie czytelnictwa i popularyzowanie nowości książkowych na rynku wydawniczym. Grupy spotykają się cyklicznie w bibliotekach i dyskutują na temat wcześniej przeczytanych książek i ich autorów.  Obydwa Kluby prowadzi Zdzisława Krupa.

 

     W ramach swojej działalności Kluby są organizatorami spotkań z pisarzami, ludźmi kultury i sztuki, autorami znanych i cenionych powieści. Zorganizowali spotkania z Martą Fox, Izabelą Sową, Katarzyną  Enerlich, Marią Ulatowską, Karoliną Wilczyńską, Jarosławem Kretem i Jakubem Małeckim. Organizują również wyjazdy na spotkania autorskie do innych miejscowości. W ten sposób spotkali się i poznali twórczość Hanny Cygler, Olgi Rudnickiej, Rafała Podrazy, Małgorzaty Wardy, Mariusza Zielke i Wojciecha Jagielskiego.

     Wśród klubowiczów i mieszkańców gminy popularnością cieszą się systematycznie organizowane  wyjazdy  do teatru zwłaszcza Teatru Muzycznego w Łodzi. Zorganizowali już piętnaście takich wyjazdów. Wśród spektakli  teatralnych  były m.in. słynne  opery, operetki,  musicale czy koncerty: Traviata - Giuseppe Verdiego, Baron Cygański - Johana Straussa, Jesus Christ Superstar - A.L. Webbera i Tima Ricea, Wesoła wdówka - Lehara czy Les Miserables - Wiktora Hugo.

       Inną formą działalności Klubów jest współpraca Klubów ze Szkolną Biblioteką w Kluczewsku i wspólnie organizowane wycieczek do muzeów. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom z Urzędu Gminy, wraz z młodzieżą zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Muzeum Stefana Żeromskiego w Ciekotach i Muzeum Władysława Reymonta w Lipcach Reymontowskich.

       Za swoją działalność Dyskusyjne Kluby Książki zdobyły  już nagrody i wyróżnienia. W roku 2017 Klub z Dobromierza otrzymał I miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie  ,,Mój DKK- moja czytelnicza przygoda" organizowanym przez WBP w Kielcach. Najważniejsze jest jednak to, że wciąż czytają, wciąż się spotykają i jest ich coraz więcej. Każdy z mieszkańców gminy może przyjść na spotkanie do Dyskusyjnych Klubów Książki w Dobromierzu lub w Kluczewsku, które odbywają się raz w miesiącu, wybrać książkę do przeczytania i podyskutować o niej  lub tylko posłuchać dyskusji. Każdy może uczestniczyć w wydarzeniach przez nich organizowanych. Zachęcamy.

wspolpraca wspolpraca wspolpraca wspolpraca
wspolpraca    

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy