Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pisarka Agnieszka Krawczyk w Dobromierzu

mt_ignore

 b_150_100_16777215_00_images_2019_DKK_Krawczyk_01.JPGW popołudniowych  godzinach 4 października 2019 roku zawitała do DKK w Dobromierzu pisarka Agnieszka Krawczyk, autorka, która skradła serca już tysiącom czytelników.  W spotkaniu wzięły również udział członkinie DKK z Kluczewska oraz mieszkańcy  gminy.  Spotkanie  w sali przy OSP, odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i było finansowane ze środków Instytutu Książki przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką w Kielcach oraz Urzędem Gminy w Kluczewsku.

 

     Pani Agnieszka Krawczyk pochodzi z Krakowa  a swoją pierwszą powieść napisała w 2009 roku. Dziś ma na swoim koncie około 27 pozycji książkowych, których jest autorką lub współautorką. Najczęściej pisze serie książek  obyczajowych  oraz  powieści kryminalnych. Te  najbardziej  znane to: Magiczne miejsce (2010), Morderstwo niedoskonałe (2011), Dziewczyna z aniołem(20012), Dolina mgieł i róż (2014), Ogród księżycowy (2015), Jezioro szczęścia (2015), Słoneczna przystań (2017), Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą (2018), Dobre uczynki (2018), Szczęście na wyciągnięcie ręki (2019),

       Twórczość Pani Agnieszki jest bardzo zróżnicowana. Jedne utwory pełne są wrażliwości i ciepła, inne  pełne zagadek kryminalnych i tajemnic. Podczas spotkania pisarka zdradziła nam, że bardzo chciałaby aby ludzie byli wobec siebie przyjaźni i serdeczni. Dlatego  w swoich powieściach pokazuje takich właśnie bohaterów. Odczuwa  natomiast niechęć do czarnych charakterów i najczęściej nie umieszcza ich w fabule. A jeżeli już pojawi się taka postać to robi wszystko, aby ją zmienić. Powieści obyczajowe pisze najczęściej wielotomowe, co wymaga bardzo dobrego zaplanowania losów bohaterów i właściwe rozmieszczenie ich we wszystkich częściach. Wydawca najczęściej nie narzuca pisarce tematów. Pomysły należą do autora. Ale w antologii  Pensjonat pod Bukami  Pani Agnieszka z przyjemnością podjęła temat  narzucony przez wydawnictwo a poświęcony nieco zapomnianemu poecie Edwardowi Stachurze w 40 rocznicę śmierci. Takie narzucone tematy są dla pisarki szalenie przyjemnym wyzwaniem. Ostatnio napisała dwutomową sagę nadmorską  Róża wiatrów  i  Lato wśród wydm, której akcja toczy się w Dębkach koło Gdyni, wśród pięknych, nadmorskich krajobrazów i dzikich plaż.

     Na zakończenie pisarka wyznała nam, że na co dzień dużo czyta - przeważnie kryminały, spaceruje, lubi zwierzęta. Uwielbia obcowanie z przyrodą. W powieściach innych autorów nie lubi języka wulgarnego, epatującego okrucieństwem. Jeżeli trafia na takie książki, odrzuca je.

    Spotkanie z Panią Agnieszką Krawczyk bardzo nam się podobało. Pisarka okazała się osobą z wielkim talentem i ciekawymi pomysłami na książki przy tym otwarta, radosna, można podyskutować z nią na każdy temat. Pełna humoru, naładowana pozytywną energią,    w sam raz dla wszystkich zmęczonych codziennymi problemami życiowymi.  W podziękowaniu za spotkanie otrzymała od nas kwiaty oraz portret naszkicowany przez Monikę Furmańczyk -  osobę  zaprzyjaźnioną z naszym DKK. Zachęcamy do sięgania  po książki Pani Agnieszki, zwłaszcza teraz  w nadchodzące jesienne wieczory.

Krawczyk Krawczyk Krawczyk Krawczyk
Krawczyk Krawczyk Krawczyk Krawczyk
Krawczyk Krawczyk Krawczyk Krawczyk

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy