Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Projekty unijne

Projekt „Zagospodarowanie terenów zielonych na potrzeby turystyczno-rekreacyjne w miejscowości Dobromierz” na ukończeniu

mt_ignore

Czytaj więcej: Projekt „Zagospodarowanie terenów zielonych na potrzeby turystyczno-rekreacyjne w miejscowości...

W miejscowości Dobromierz przeprowadzona została rewitalizacja dawnego stadionu, który nie spełniał swoich funkcji.

W ramach wymienionego projektu wykonywane zostały alejki spacerowe, ogrodzenie parkowe z elementów metalowych, brama wjazdowa i furtka dla ochrony zagospodarowanego terenu oraz przebywających tam gości. Została zamontowana również duża ozdobna altana drewniana będąca miejscem spotkań, mała architektura w postaci ławek parkowych z oparciem, koszy na śmieci oraz ozdobnych donic na postumencie. Także posadzone zostały rośliny zielone (lipy, klony, dęby, buki oraz sosny) w celu nadania temu miejscu nowych funkcji rekreacyjnych i turystycznych. Dla wygodny przybywających gości wykonany został parking. Na rewitalizowanym terenie zamontowany zostanie HotSpot umożliwiający dostęp do bezpłatnego Internetu.

Czytaj więcej: Projekt „Zagospodarowanie terenów zielonych na potrzeby turystyczno-rekreacyjne w miejscowości...

Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie Gminy Kluczewsko

mt_ignore

Czytaj więcej: Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach...Projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej 07.00.00 Sprawne usługi publiczne, Działanie 07.04.00 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

W ramach projektu powstało boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą techniczną przy Szkole Podstawowej w Kluczewsku. Boisko ma nowoczesną nawierzchnię poliuretanową o wymiarach 46,0 x 30,0m, ogrodzone jest piłkochwytem. Boisko można wykorzystywać do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa ziemnego oraz do piłki nożnej. Przy boisku zamontowano trybuny systemowe mogące pomieścić 150 osób na siedziskach z tworzywa sztucznego, na konstrukcji stalowej ocynkowanej z balustradą.

Czytaj więcej: Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach...

Rozwój infrastruktury sportowej, pracowni matematycznych i przyrodniczych w placówkach oświatowych na terenie Gminy Kluczewsko

mt_ignore

Projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej 07.00.00 Sprawne usługi publiczne, Działanie 07.04.00 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

Głównym celem projektu będzie podniesienie jakości i konkurencyjności kapitału ludzkiego i  połecznego poprzez zapewnienie wysokiej jakości kształcenia oraz dostęp do nowoczesnej dobrze wyposażonej infrastruktury sportowej na terenie gminy Kluczewsko. Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu przy szkole w infrastrukturę sportową poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego w Kluczewsku, doposażenie pracowni matematycznych i przyrodniczych, zakup zestawów multimedialnych do prowadzenia zajęć z chemii, fizyki, geografii, języków obcych, informatyki. Zakupione pomoce dydaktyczne oraz sprzęt będą użytkowane przez uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę Kluczewsko.

Przewidywana  wartość projektu wynosi 879 414,69

Dofinansowanie ze środków UE  659 561,02

Kolejne zadanie zrealizowane – droga Pilczyca

 

Czytaj więcej: Kolejne zadanie zrealizowane – droga PilczycaDzięki pozyskanej dotacji z Unii Europejskiej droga w Pilczycy przez wieś  została przebudowana poprzez: poszerzenie drogi, położenie chodnika, wykonanie  nowej nakładki asfaltowej. Długość wyremontowanej drogi to 690 metrów, na łączną wartość 302 tysięcy.
Remont tej drogi z pewnością poprawi nie tylko komfort mieszkańców, ale również poruszających się uczestników drogi. Cieszy, że kolejna inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z  edycji  Programu   Rozwoju  Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację inwestycji drogowych.

 

mt_ignore

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycje  w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, typ operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

 

Kolejny remont drogi w Gminie Kluczewsko ukończony

Czytaj więcej: Kolejny remont drogi w Gminie Kluczewsko ukończony29 czerwca 2017r. dokonano odbioru technicznego drogi  w Kluczewsku, ul. Szkolna.

Na drogę w Kluczewsku na ul. Szkolnej Gmina Kluczewsko pozyskała dotację ze Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego PROW, to dofinansowanie  z  edycji  Programu   Rozwoju  Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020 na realizację inwestycji drogowych. W ramach prac wykonano podbudowę z kruszywa, oczyszczono rowy i położono nakładkę asfaltową. Pełny koszt inwestycji to prawie 199 tysięcy. Gmina uzyskała dotację w kwocie ponad 126 tysięcy.

mt_ignoreBudowa Lub Modernizacja Dróg Lokalnych

Czytaj więcej: Budowa Lub Modernizacja Dróg LokalnychGmina Kluczewsko pozyskała milion na drogi

Na terenie Gminy Kluczewsko w każdym roku sukcesywnie remontowane są drogi, mimo wszystko wiele z nich wymaga poprawy oraz dalszych remontów. Poprawa stanu dróg to jeden z priorytetów naszych władz, mieszkańcy również popierają te zadania przekazując środki z funduszu sołeckiego na różnego rodzaju remonty dróg na terenie swoich sołectw.
Gmina Kluczewsko złożyła siedem projektów na przebudowę dróg gminnych. W dniu 31 maja br. została podpisana umowa z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego o dofinansowanie w ramach nowej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację inwestycji drogowych.

W ramach tych inwestycji wyremontowane zostaną drogi w miejscowościach:
Zabrodzie – Jamskie w kierunku Włoszczowy
Zabrodzie – do granicy Chałupki
Rzewuszyce – Zmarłe
Kluczewsko – ul. Murarska
Kluczewsko – droga koło szkoły
Pilczyca – droga w kierunku strzelnicy
Kolonia Bobrowska Wola-Ciemiętniki

mt_ignore

Czytaj więcej: Budowa Lub Modernizacja Dróg Lokalnych

Akademia Kompetencji Kluczowych

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji KluczowychSZLAKIEM GRODÓW PIASTOWSKICH

W dniach od 5-7 czerwca 2015 r. odbył się kolejny wyjazd edukacyjny w ramach realizowanego przez Gminę Kluczewsko Projektu, „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej z Komornik poznawała miejsca historyczne i najcenniejsze zabytki Szlaku Grodów Piastowskich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy, od Torunia, a dokładnie Centrum Nauki Kopernik, gdzie w planetarium na sferycznym ekranie obejrzeliśmy wyjątkowy film „Barwy kosmosu”. Podczas pokazu przyjrzeliśmy się gwiazdom, które świecą na niebie i planetom Układu Słonecznego. Po ciekawym seansie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Poprzez legendy i mity średniowiecznego Torunia opowiadane przez przewodnika zostaliśmy zapoznani z historią miasta. Urzekły nas piękne widoki Starego Rynku, Dom Kopernika, kościół katedralny p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Krzywa Wieża, ruiny Zamku Krzyżackiego i piękna panorama Wisły. Po pożegnaniu urokliwego Torunia udaliśmy się do Wenecji, gdzie w ośrodku wczasowym Przystań Wenecka mogliśmy odpocząć po długiej podróży i całym dniu zwiedzania.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

Akademia Kompetencji Kluczowych

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji KluczowychGÓRY, NASZE GÓRY…

Projekt: „Akademia Kompetencji Kluczowych” realizowany przez Gminę Kluczewsko w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Wraz z nadejściem wiosny, budzi się w nas chęć bycia bliżej natury, przebywania na świeżym powietrzu, a „włóczykije” ruszają na wyprawy. Grupa pięćdziesięciu uczniów z naszej szkoły także ruszyła na wyprawę w góry. Wyjazd edukacyjny rozpoczęliśmy się w czwartek 28 maja a zakończyła w sobotę 30 maja. Jej celem było Zakopane i okolice. Program wycieczki był bardzo interesujący i napięty. Pierwszym punktem zwiedzania był Chochołów i znajdujące się tam Muzeum Powstania Chochołowskiego. Pierwszego dnia odwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, Muzeum Stylu Zakopiańskiego „Koliba” oraz odbyliśmy spacer Doliną Stążyską, prowadzącą aż pod ściany masywu Giewontu.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

Akademia Kompetencji Kluczowych

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji KluczowychCENTRUM NAUKI im. Kopernika w Warszawie

Dnia 09.05.2015 r. uczniowie biorący udział w projekcie prowadzonym przez Gminę Kluczewsko „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, odbyli wycieczkę do Warszawy. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie Centrum Nauki im. Kopernika, w tym również wizyta w PLANETARIUM. W wycieczce wzięło udział 50 uczniów i 5 opiekunów.
O godzinie 8:30 wyruszyliśmy z Dobromierza, a na miejsce dotarliśmy o 12:30. Zgodnie z planem naszą wizytę w Warszawie rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium, które zwane jest Niebem Kopernika. Odbywają się tam pokazy gwiezdnego nieba i filmów, poruszające różnorodne tematy popularnonaukowe – astronomiczne, przyrodnicze, a także etnograficzne.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

Akademia Kompetencji Kluczowych

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych„ Cudze chwalicie...”

Dnia 27 maja 2015 r. uczniowie PG w Dobromierzu – uczestnicy zajęć rozwijających i wyrównawczych odbywających się w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko- zwiedzali okolice swojego regionu. Wycieczkę rozpoczęli od Nagłowic- dworku Mikołaja Reja. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat życia i twórczości ojca literatury polskiej, mogli zobaczyć teksty staropolskie, przeczytać fragmenty jego dzieł. Stamtąd udali się do Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądali XVIII i XIX –wieczne chaty chłopskie ich wyposażenie, zabudowania znajdujące się w zagrodzie, wiatrak, urokliwy drewniany kościółek, aptekę , dom lekarza z izbą, w której przyjmował pacjentów i oczywiście wnętrza dworku ziemiańskiego. Kolejnym miejscem, do którego udali się uczniowie, były Chęciny.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

Akademia Kompetencji Kluczowych

Wycieczka do Sandomierza

W dniu 12 maja 2015 r. odbyła się kolejna wycieczka do Sandomierza uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Komornikach z projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Uczniowie wraz z opiekunami poznali ciekawe miejsca i najcenniejsze zabytki Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej. Wycieczkę rozpoczęli, przyjeżdżając do Sandomierza, aby zwiedzić to niezwykłe miasto, perełkę naszej świętokrzyskiej ziemi. Na sandomierskim parkingu spotkaliśmy się z przewodnikiem PTTK panią Zuzanną Mystkowską, aby razem udać się do Muzeum w Domu Długosza. Budynek Muzeum został wybudowany przez Jana Długosza w 1476 roku w późnogotyckim stylu, na kamiennym podmurowaniu z cegły o tzw. polskim układzie gotyckim, ozdobiony nieregularnymi rombami. Ufundowany był dla księży misjonarzy, wikariuszy tutejszej kolegiaty. Sandomierz otrzymał Muzeum dzięki staraniom ks. Józefa Rokosznego, kanonika sandomierskiej kapituły katedralnej, a także opiekuna i konserwatora zabytków. Podziwialiśmy pamiątki i dzieła sztuki, które pochodziły ze świątyń Sandomierza i Ziemi Sandomierskiej. Uroczyste otwarcie Muzeum w Domu Długosza, odbyło się 26 października 1937 r. Ekspozycja urządzona przez K. Estreichera przetrwała do dziś w prawie niezmienionym układzie. Oglądaliśmy cenne zbiory z zakresu malarstwa, rzeźby, elementów wystroju architektonicznego oraz sztuki zdobniczej, ceramiki, mebli, numizmatyki, a nawet archeologii. Podziwialiśmy cenne dzieła sztuki oraz liczne ornaty, tkaniny i hafty. Galerię malarstwa zdobi m.in. obraz “Trzech Świętych” – Marty, Agnieszki i Klary, z kolegiaty z początku XV wieku; a także obraz Łukasza Cranacha Starszego "Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Katarzyną Aleksandryjską (z ok. 1518 - 1520 r). Bogaty jest również zbiór rzeźby. Najstarszą jest romańska figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z przełomu XII i XIII wieku z Goźlic.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

"W zdrowym ciele wiedzy wiele"

Zakończył się projekt „W zdrowym ciele wiedzy wiele” realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” w partnerstwie z Zespołem Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku oraz Gminą KluczewskoW projekcie wzięło udział 66 uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Przeprowadzono łącznie 300 godzin zajęć pozalekcyjnych z języka polskiego, przyrody, języka angielskiego, matematyki i zajęć sportowych, których celem było rozszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów, rozwój ich zdolności i zainteresowań. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych według określonego planu i programu, na których mogli rozwijać swoją osobowość, kształtować cechy takie jak: otwartość, aktywność i kreatywność, poszerzać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności związane z określoną dziedziną nauki i sportu. Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Sandomierza. Z przewodnikiem zwiedzali miasto, Podziemną Trasę Turystyczną, Zbrojownię Rycerską, jak również ruiny zamku Krzyżtopór. 
Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na zajęciach przyczyni się do uzyskania wysokich wyników w nauce.

Projekt był realizowany w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” w partnerstwie z Zespołem Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku oraz Gminą Kluczewsko. 

Czytaj więcej: "W zdrowym ciele wiedzy wiele"

"W zdrowym ciele wiedzy wiele"

Sandomierz –królewskie miasto

W ramach projektu „W zdrowym ciele wiedzy wiele”, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” w partnerstwie z Zespołem Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku oraz Gminą Kluczewsko, kolejna grupa uczestników projektu wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Sandomierza.  
   Sandomierz przywitał nas wspaniałą pogodą. Pani przewodnik opowiedziała nam historię miasta oprowadzając nas po nim i pokazując najpiękniejsze jego zabytki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy przejściem przez Furtę "Dominikańską" – potocznie zwaną (ze względu na specyficzny kształt) „Uchem Igielnym”. Jest ona jedyną zachowaną furtą spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych Sandomierza, ufundowanych przez Kazimierza Wielkiego w poł. XIV wieku. Furta zyskała miano dominikańskiej, ponieważ stanowiła najkrótsze połączenie między dwoma klasztorami dominikańskimi – przy kościele św. Jakuba oraz przy kościele Św. Marii Magdaleny. Umożliwiała ona wejście do Sandomierza nie tylko dominikanom, ale także innym osobom, kiedy bramy miejskie były już zamknięte.

Czytaj więcej: "W zdrowym ciele wiedzy wiele"

Warsztaty muzyczne dla nowych i obecnych członków oraz doposażenie Orkiestry Dętej

 

WARSZTATY MUZYCZNE
realizowane w ramach projektu p.n.:
„Warsztaty muzyczne dla nowych i obecnych członków oraz doposażenie Orkiestry Dętej”
GMINA KLUCZEWSKO

ogłasza w dniach: 20.11.2014r. – 25.11.2014r. nabór chętnych osób na warsztaty muzyczne- nauka gry na instrumentach dętych i perkusyjnych.

Uczestnikami warsztatów mogą być mieszkańcy Gminy Kluczewsko, którzy chcą się nauczyć grać na instrumentach dętych lub posiadają podstawowe umiejętności gry na instrumentach dętych.

Na warsztaty będą przyjmowane osoby zgodnie z kolejnością zgłoszeń, ilość miejsc jest ograniczona.

Zainteresowani muszą dostarczyć wypełnione deklaracje do Urzędu Gminy w Kluczewsku pokój 33 w godz. od 07:30 – 14.30. codziennie w terminie naboru.
Deklaracje są dostępne na stronie internetowej: www.kluczewsko.pl, lub w Urzędzie Gminy Kluczewsko pokój 33.
O przyjęciu na warsztaty zadecyduje komisja po analizie deklaracji i przesłuchaniu chętnych w dniu 30.11.2014r. w godz. od 14.00 do 18.00 w budynku OSP Dobromierz siedzibie Gminnej Orkiestry Dętej ul. Włoszczowska 10. W przypadku uzyskaniu takiej samej liczby punktów o przyjęciu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Osoby niepełnoletnie zgłaszają się na przesłuchanie w obecności rodzica lub opiekuna prawnego.
Warsztaty będą prowadzone w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu ul. Włoszczowska10, 29-120 Kluczewsko.
Planuje się spotkania dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne.
Realizacja warsztatów rozpocznie się od 01.12.2014 r. i trwać będzie do 15.03.2015 r.

Formularz zgłoszeniowy w załączniku:

Załączniki:
Pobierz plik (formularz-zgloszeniowy.pdf)formularz-zgloszeniowy.pdf288 kB

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne dla nowych i obecnych członków oraz doposażenie Orkiestry Dętej

Akademia Kompetencji Kluczowych

Wycieczka do Kielc – nasza kolejna kształcąca wycieczka

Dnia 22 października 2014 r. odbyła się wycieczka do Kielc uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Komornikach z projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Uczniowie wraz z opiekunami poznawali ciekawe miejsca i najcenniejsze zabytki naszego świętokrzyskiego regionu. Wycieczkę rozpoczęliśmy, przyjeżdżając do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, aby zapoznać się z życiem i twórczością pisarza noblisty literatury polskiej Henryka Sienkiewicza. W czasie spaceru do Muzeum przepiękną aleją lipową, podziwialiśmy ten XIX wieczny pałacyk otoczony przepięknym parkiem, którego podstawę tworzą stare dęby i lipy. Majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Ten pięknie położony eklektyczny pałacyk, zaprojektowany specjalnie dla pisarza przez architekta Hugona Kuderę stał się siedzibą muzeum w 1958 roku. W Muzeum oglądaliśmy ekspozycje, które wiernie odtwarzają wnętrza pałacyku z czasów, kiedy mieszkał w nim pisarz (1902-1914). Zobaczyliśmy tam gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Podziwialiśmy wyposażenie: oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. Na piętrze zobaczyliśmy wystawę biograficzno-literacka poświęcona patronowi muzeum. Do najcenniejszych zbiorów, które obejrzeliśmy należą rękopisy, listy, pamiątki jubileuszowe, albumy i adresy kunsztownie zdobione przesyłane w dowód uznania i czci. Walorem oglądanej przez nas ekspozycji był jej autentyzm i przedmioty bezpośrednio związane z Sienkiewiczem. Oblęgorek wbrew intencjom ofiarodawców był dla mieszkającego na stałe w Warszawie Sienkiewicza tylko letnią rezydencja, gdzie w chwilach wytchnienia pisarz gromadził najbliższą rodzinę i przyjaciół.

Czytaj więcej: Akademia Kompetencji Kluczowych

Strona 1 z 3

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy