Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Informacja dla Rolników ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego

Czytaj więcej: Informacja dla Rolników ubiegających się o zwrot podatku akcyzowegoUrząd Gminy w Kluczewsku informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 1340).

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego należy składać w terminie od 1 lutego do 28 lutego 2018 r. Wniosek można pobrać w Urzędzie Gminy Kluczewsko w Biurze Obsługi Mieszkańca  lub z załącznika, który publikujemy poniżej.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku.

Limit zwrotu podatku w 2018 r. wynosi: 86,00 zł * ilość ha użytków rolnych.
Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2018 roku wynosi 1,00 zł na 1 litr oleju.
Wypłata kwoty zwrotu nastąpi w terminie do 31 kwietnia 2018 r.,  po otrzymaniu środków finansowych na ten cel ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Kluczewsko pok. Nr 22, tel. 44/781 42 46 wew. 20.  

Giełda Rolnicza informacja

Czytaj więcej: Giełda Rolnicza informacjaPragniemy poinformować o nowej giełdzie rolniczej Agro-Market24.

Jest to platforma internetowa skierowana do producentów rolnych.  W Agro-Market24 producenci rolni mogą dodawać bezpłatnie ogłoszenia, przeglądać listę ogłoszeń i przede wszystkim w łatwy i szybki sposób znaleźć odbiorców na swoje produkty 7 dni w tygodniu na rynku krajowym i międzynarodowym.

Bezpośredni dostęp do szerokiego rynku odbiorców (pominięcie pośredników), umożliwia sprzedaż w wyższych cenach niż dotychczas. Zapraszamy do korzystania z portalu.

 

Więcej informacji na Giełda rolnicza Agro-Market24

Wnioski o dopłaty obowiązkowo przez internet

Czytaj więcej: Wnioski o dopłaty obowiązkowo przez internetOd 2018 r. wszystkie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW muszą zostać złożone formie elektronicznej za pośrednictwem formularza geoprzestrzennego udostępnionego na stronie internetowej ARiMR. Powyższe wynika wprost z przepisów wspólnotowych i dotyczy wszystkich państw członkowskich UE. Tym rolnikom, którzy nie korzystają z internetu, Agencja oraz współpracujące z nią instytucje będą udzielały pomocy. 

Czytaj więcej: Wnioski o dopłaty obowiązkowo przez internet

ARiMR zaprasza na szkolenie

SZANOWNI ROLNICY!!!

Uprzejmie informujemy, iż w dniu

10 marca 2017 r. o godz. 12.00

w Urzędzie Gminy w Kluczewsku – Sala konferencyjna

odbędzie się szkolenie organizowane przez:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach oraz Placówkę Terenową

KRUS we Włoszczowie z zakresu:

- Zmian w zakresie płatności bezpośrednich na rok 2017,
- Płatności rolnośrodowiskowych
- PROW 2014-2020
- Ubezpieczeń Społecznych Rolników

Kierownik Biura Powiatowego
ARiMR we Włoszczowie
Jarosław Krzyżanowski

Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa we Włoszczowie uprzejmie informuje, iż został ogłoszony VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” skierowany do dzieci ze szkół podstawowych.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z praca i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej, II grupa – klasy IV-VI szkoły podstawowej.

Załączniki:
Pobierz plik (Konkurs plastyczny.doc)Konkurs plastyczny.doc52 kB

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XV edycję Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.
Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy.
Honorowy Patronat sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Patronat medialny sprawują: TVP1, Telewizja Interaktywna Agro News com.pl, dwutygodnik AGRO SERWIS, miesięcznik Bez Pługa, Tygodnik Poradnik Rolniczy, magazyn rolniczy Agro Profil, Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.
Udział w konkursie mogą brać osoby pełnoletnie, prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).
Rolnicy zainteresowani udziałem w Konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w placówkach terenowych Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl.
Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do najbliższej Placówki Terenowej KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2017.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka BGR.doc)Ulotka BGR.doc929 kB

Terminy Składania Wniosków o Zwrot Podatku Akcyzowego

Czytaj więcej: Terminy Składania Wniosków o Zwrot Podatku AkcyzowegoWójt Gminy Kluczewsko informuje o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego
dla producentów rolnych w 2017 roku:

Producentom rolnym przysługuje zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Zasady zwrotu podatku określa ustawa z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1340). Rada Ministrów określiła rozporządzeniem z dnia 21 listopada 2016 roku stawkę zwrotu podatku akcyzowego na 2017 r. od oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w wysokości 1,00 zł od 1 litra oleju.

W 2017 r. producenci rolni składają wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w terminach:

Targi ECOTIME w nowym terminie

Czytaj więcej: Targi ECOTIME w nowym terminieTargi EcoTime, które pierwotnie planowane były w terminie 28-29 stycznia 2017 roku nie kolidowały w planach wystawowych firm z najważniejszymi dla rynku Targami BIOFACH w Norymberdze (15-18 luty 2017 r.) podjęto decyzję o przeniesieniu kieleckiej wystawy na kwiecień. W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku Targi EcoTime odbędą się razem  z Targami DOM, OGRÓD i Ty oraz Targami Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Goście EcoTimu będą mogli zadbać także o urodę dzięki Targom Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY. Taki dobór wydarzeń z pewnością wpłynie korzystnie na jakość ekspozycji oraz ilość zwiedzających.
Zapraszamy do Targów Kielce na Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych – EcoTime od 8 do 9 kwietnia 2017 roku.
Honorowane będą zaproszenia które już zostały wysłane!

UWAGA!! Zgłoszenia faktu posiadania drobiu

Czytaj więcej:  UWAGA!! Zgłoszenia faktu posiadania drobiuPTASIA GRYPA .Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu /ptaków (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych)
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.z 20126 r. poz.2091) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.
Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych w pomieszczeniach mieszkalnych), powinien fakt utrzymywania drobiu w formie pisemnej zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Włoszczowie, na załączonym do ogłoszenia formularzu zgłoszenia.

Wypełniony formularz „Zgłoszenie faktu posiadania drobiu/ptaków” należy:

- złożyć osobiście w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii we
Włoszczowie ul. Żwirki 2,29-100 Włoszczowa (pokój nr 13 ),

- przesłać pocztą na adres : Powiatowy Inspektorat Weterynarii we
Włoszczowie, ul.Żwirki 2 29 -100 Włoszczowa,

- przesłać drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu do pobrania :
1.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r. ,poz. 2091) >>> POBIERZ
2. Formularz zgłoszeniowy >>> POBIERZ
źródło: Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Włoszczowie

Strona 1 z 3

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy