Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

ARiMR zaprasza na szkolenie

SZANOWNI ROLNICY!!!

Uprzejmie informujemy, iż w dniu

10 marca 2017 r. o godz. 12.00

w Urzędzie Gminy w Kluczewsku – Sala konferencyjna

odbędzie się szkolenie organizowane przez:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach oraz Placówkę Terenową

KRUS we Włoszczowie z zakresu:

- Zmian w zakresie płatności bezpośrednich na rok 2017,
- Płatności rolnośrodowiskowych
- PROW 2014-2020
- Ubezpieczeń Społecznych Rolników

Kierownik Biura Powiatowego
ARiMR we Włoszczowie
Jarosław Krzyżanowski

Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa we Włoszczowie uprzejmie informuje, iż został ogłoszony VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” skierowany do dzieci ze szkół podstawowych.
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z praca i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej, II grupa – klasy IV-VI szkoły podstawowej.

Załączniki:
Pobierz plik (Konkurs plastyczny.doc)Konkurs plastyczny.doc52 kB

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Czytaj więcej: Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XV edycję Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.
Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy.
Honorowy Patronat sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Patronat medialny sprawują: TVP1, Telewizja Interaktywna Agro News com.pl, dwutygodnik AGRO SERWIS, miesięcznik Bez Pługa, Tygodnik Poradnik Rolniczy, magazyn rolniczy Agro Profil, Gospodarz.pl Twój Portal Rolniczy.
Udział w konkursie mogą brać osoby pełnoletnie, prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli).
Rolnicy zainteresowani udziałem w Konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w placówkach terenowych Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl.
Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do najbliższej Placówki Terenowej KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2017.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka BGR.doc)Ulotka BGR.doc929 kB

Terminy Składania Wniosków o Zwrot Podatku Akcyzowego

Czytaj więcej: Terminy Składania Wniosków o Zwrot Podatku AkcyzowegoWójt Gminy Kluczewsko informuje o terminach składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego
dla producentów rolnych w 2017 roku:

Producentom rolnym przysługuje zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Zasady zwrotu podatku określa ustawa z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1340). Rada Ministrów określiła rozporządzeniem z dnia 21 listopada 2016 roku stawkę zwrotu podatku akcyzowego na 2017 r. od oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w wysokości 1,00 zł od 1 litra oleju.

W 2017 r. producenci rolni składają wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) w terminach:

Targi ECOTIME w nowym terminie

Czytaj więcej: Targi ECOTIME w nowym terminieTargi EcoTime, które pierwotnie planowane były w terminie 28-29 stycznia 2017 roku nie kolidowały w planach wystawowych firm z najważniejszymi dla rynku Targami BIOFACH w Norymberdze (15-18 luty 2017 r.) podjęto decyzję o przeniesieniu kieleckiej wystawy na kwiecień. W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku Targi EcoTime odbędą się razem  z Targami DOM, OGRÓD i Ty oraz Targami Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Goście EcoTimu będą mogli zadbać także o urodę dzięki Targom Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY. Taki dobór wydarzeń z pewnością wpłynie korzystnie na jakość ekspozycji oraz ilość zwiedzających.
Zapraszamy do Targów Kielce na Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych – EcoTime od 8 do 9 kwietnia 2017 roku.
Honorowane będą zaproszenia które już zostały wysłane!

UWAGA!! Zgłoszenia faktu posiadania drobiu

Czytaj więcej:  UWAGA!! Zgłoszenia faktu posiadania drobiuPTASIA GRYPA .Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu /ptaków (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych)
W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U.z 20126 r. poz.2091) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.
Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych w pomieszczeniach mieszkalnych), powinien fakt utrzymywania drobiu w formie pisemnej zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Włoszczowie, na załączonym do ogłoszenia formularzu zgłoszenia.

Wypełniony formularz „Zgłoszenie faktu posiadania drobiu/ptaków” należy:

- złożyć osobiście w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii we
Włoszczowie ul. Żwirki 2,29-100 Włoszczowa (pokój nr 13 ),

- przesłać pocztą na adres : Powiatowy Inspektorat Weterynarii we
Włoszczowie, ul.Żwirki 2 29 -100 Włoszczowa,

- przesłać drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu do pobrania :
1.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r. ,poz. 2091) >>> POBIERZ
2. Formularz zgłoszeniowy >>> POBIERZ
źródło: Powiatowy Inspektorat Weterynarii we Włoszczowie

Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt

Czytaj więcej: Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierzątUwaga!
Zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt.
Od 18 października 2016 r rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany.
Więcej informacji w załączniku:

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka informacyjna.doc)Ulotka informacyjna.doc75 kB

Targi EcoTime W Kielcach

  • Czytaj więcej: Targi EcoTime W KielcachJesteś rolnikiem ekologicznym?
  • Chcesz zapoznać się z nową ofertą na rynku?
  • Chcesz spotkać się ze swoimi odbiorcami?
  • Chcesz znaleźć nowych odbiorców swoich produktów? 
  • Chcesz się poradzić specjalistów?

PRZYJDŹ NA TARGI ECOTIME W KIELCACH W DNIACH 28-29 STYCZNIA 2017 ROKU

Czytaj więcej: Targi EcoTime W Kielcach

List Prezesa KRUS do rolników

Czytaj więcej: List Prezesa KRUS do rolnikówDrodzy Rolnicy,
Pragnę Państwa poinformować, że każde dziecko poniżej 16 roku życia w rodzinie osób ubezpieczonych w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma zapewnione ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Gwarantuje je przez okres od 14.10.2016 r. do 13.10.2017 r. Umowa pomiędzy Zarządem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników (który z urzędu sprawuje Prezes Kasy) a Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. Umowę finansuje z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowy. Ubezpieczenie NNW dla Państwa dzieci nie ma ograniczeń terytorialnych (obowiązuje zarówno w kraju, jak i na świecie).

Załączniki:
Pobierz plik (LIST PREZESA KRUS.pdf)LIST PREZESA KRUS.pdf64 kB

Czytaj więcej: List Prezesa KRUS do rolników

Strona 1 z 2

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy