Dzisiaj jest: 23 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

„ARKA ZDROWO NA SPORTOWO”

Czytaj więcej: „ARKA ZDROWO NA SPORTOWO”W dniu 6 grudnia 2015 roku na Hali Sportowej w Kluczewsku odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany w ramach projektu profilaktycznego "ARKA ZDROWO NA SPORTOWO". W rozgrywkach wzięło udział około 50 dzieciaków z naszej gminy, które zgodnie z zasadami "fair play" miło spędziły niedzielne przedpołudnie. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Hubert Jambor, najlepszym strzelcem Damian Barczyński, a bramkarzem Oskar Glanda. W trakcie turnieju zostały poprowadzone przez Panią psycholog Halinę Stanowską dwa warsztaty profilaktyczne dotyczące organizowania czasu wolnego dla grupy młodszej, a dla starszej zajęcia profilaktyczne dotyczące tematu uzależnień od alkoholu i narkotyków. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w turnieju oraz wzorową postawę podczas treningów w PUKS ARKA Kluczewsko.

Czytaj więcej: „ARKA ZDROWO NA SPORTOWO”

„Poczuj się bezpiecznie”

Czytaj więcej: „Poczuj się bezpiecznie”Powiat Włoszczowski w partnerstwie z Gminą Włoszczowa i Gminą Kluczewsko od czerwca do listopada br. realizował projekt „Poczuj się bezpiecznie” w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Zadania w ramach Projektu realizowały: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie (osoba odpowiedzialna Agnieszka Sikorska-Koza), Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie (osoba odpowiedzialna Halina Stanowska) oraz Gminny Punkt Konsultacyjny ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przemocy w Rodzinie (osoba odpowiedzialna Małgorzata Gusta). Ogólnie udało się pozyskać na realizację projektu kwotę 61.120 złotych. 

Czytaj więcej: „Poczuj się bezpiecznie”

Dyżury Specjalistów w Maju 2015 Roku

Informacje dotyczące GRAFIKU DYŻURÓW SPECJALISTÓW (psychologa, pracownika socjalnego, doradcy ds. osób niepełnosprawnych, doradcy zawodowego, radcy prawnego, dzielnicowego, kuratora rodzinnego, specjalisty ds. zdrowego stylu życia) będzie można znaleźć na m.in. na stronie internetowej PCPR www.pcprwloszczowa.pl lub uzyskać pod nr tel. 504-754-393 lub (41) 39-44-993

 Więcej informacji w załączniku:

Ogłoszenie Konsultacji

Czytaj więcej: Ogłoszenie KonsultacjiWójt Gminy Kluczewsko przedkłada do konsultacji projekt Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2015 rok  w Gminie Kluczewsko.

Załączniki:
Pobierz plik (OGŁOSZENIE KONSULTACJI.pdf)OGŁOSZENIE KONSULTACJI.pdf440 kB

Zarządzenie Nr 7/2015 Wójta Gminy Kluczewsko z dnia 16 lutego 2015 roku

Czytaj więcej: Zarządzenie Nr 7/2015 Wójta Gminy Kluczewsko z dnia 16 lutego 2015 rokuW sprawie przeprowadzenia konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2015 rok w Gminie Kluczewsko.

Przeciw pijanym kierowcom!

Czytaj więcej: Przeciw pijanym kierowcom!Gmina Kluczewsko przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Przeciw pijanym kierowcom". Celem kampanii jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zachęcenie do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Świadkowie takich sytuacji poprzez właściwe reakcje mogą zapobiec wielu tragediom powodowanym przez pijanych kierowców. Praca nad modelowaniem właściwych postaw to jedno z ważnych zadań profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. To dobry czas, by zacząć działać i powiedzieć „dość”! Wobec obecnych danych nie można pozostać obojętnym. To oczywiste, że od razu świata nie zmienimy, ale bierność oznacza ciche przyzwolenie na jazdę po alkoholu – mówi Małgorzata Gusta - Koordynator, która organizuje kampanię „Przeciw pijanym kierowcom” w nasze gminie. Kampania „Przeciw pijanym kierowcom” skierowana jest do samorządów. To właśnie w małych społecznościach najłatwiej jest dotrzeć do ludzi z ważnym przekazem.

Czytaj więcej: Przeciw pijanym kierowcom!

Spotkanie w PG Dobromierz

Czytaj więcej: Spotkanie w PG DobromierzW dniu 5 lutego 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Dobromierzu  odbyło się spotkanie psychologa Haliny Stanowskiej, pełniącej dyżur w Gminnym Punkcie ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kluczewsku z rodzicami uczniów ww. szkoły. Tematem naczelnym spotkania była kwestia partnerskiej współpracy rodziców z nauczycielami, która dąży do wspólnego celu, jakim jest dobro dziecka. Rodzice uzyskali także informacje w jaki sposób reagować, gdy zauważą, że ich dziecko spożywa alkohol i jak prowadzić na ten temat rozmowy z młodymi ludźmi. Ponadto rodzicom przedstawiono szeroki wachlarz objawów, które świadczą o tym, że dziecko może zażywać narkotyki lub dopalacze. Uczestników spotkania poinformowano, że w Kluczewsku funkcjonuje Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który oferuje pomoc w tym zakresie. Skorzystać z takiej formy pomocy można podczas osobistego spotkania lub telefonicznie pod nr (044) 78 148 54Po spotkaniu osoby zainteresowane miały możliwość skonsultowania się z psychologiem w nurtujących ich kwestiach.


psycholog Halina Stanowska

Czytaj więcej: Spotkanie w PG Dobromierz

Pliki Do Pobrania

W załączniku:

Ośrodki Leczenia Odwykowego Ambulatoryjnego

Załączniki:
Pobierz plik (01.jpg)01.jpg244 kB
Pobierz plik (02.jpg)02.jpg224 kB

Więcej artykułów…

  1. Harmonogram Pracy Psychologa

Strona 1 z 2

Rybactwo i morze

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy