Złoto, Srebro i Brąz Minisiatkarek UKS Lolek Kluczewsko!!!

_IMG_""
????????????????????????????????????

14 czerwca w Kielcach odbył się Wielki Finał X edycji Turnieju – „Świętokrzyskie Mini Volley Cup’2021/2022”. W rozgrywkach wystąpiły najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców Województwa Świętokrzyskiego wyłonione we wcześniejszych eliminacjach w czterech kategoriach wiekowych: single, dwójki, trójki i czwórki. Jeśli chodzi o dziewczynki to UKS Lolek Kluczewsko miał swoje reprezentantki we wszystkich kategoriach i trzeba przyznać, że spisały się one znakomicie.

W „singlach” wystąpiły Liliana Owsikowska i Aleksandra Dobrowolska. Dziewczynki najpierw pewnie awansowały do półfinałów by w nich uznać wyższość koleżanek ze Skarżyska Kamiennej. W meczu o III miejsce w „bratobójczym” pojedynku minimalnie lepsza okazała się Liliana i to ona zdobyła brązowy medal. Ola natomiast zajęła bardzo dobre – czwarte miejsce.

W kategorii „dwójki” mega niespodziankę sprawiły nasze dziewczyny. Zosia Zawisza, Nikola Borciuch i Wiki Karolczyk grały dzisiaj kapitalnie wygrywając mecz za meczem i dopiero w finale uległy drużynie SP 25 Kielce. Srebro dla tych dziewczyn jest wspaniałą nagrodą za cały sezon, który nie układał się dla nich najlepiej. Poprzez swoją ciężką pracę na treningach udowodniły, że jak się chce to naprawdę można. Brawo dziewczyny!!!

W kategorii „trójki” reprezentowała nas pierwsza drużyna Lolka (Martyna Teklak, Gosia Gacek, Olga Wiśniewska i Wirginia Adamus). Dziewczyny zagrały na miarę swoich możliwości plasując się ostatecznie na bardzo dobrym V miejscu.

Jeśli chodzi o najstarszą kategorię, czyli „czwórki” to tutaj bezkonkurencyjna okazała się nasza drużyna, która wygrała wszystkie mecze i zdobyła złote medale. Dziewczyny zagrały w składzie: Emilia Dobrowolska, Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, Amelia Pura, Basia Szymczyk. Już na początku lipca zagrają one w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Gliwicach.

Emilia Dobrowolska (UKS Lolek Kluczewsko) została wybrana Najlepszą Zawodniczką (MVP) turnieju.

Wszyscy uczestnicy Świętokrzyskie Mini Volley Cup otrzymali pamiątkowe koszulki, najlepsze drużyny puchary i medale, które wręczyli organizatorzy, a wśród nich, pan Dariusz Daszkiewicz – trener ekstraklasowego zespołu PLUS Ligi Mężczyzn – LUK Lublin.