Udany Festyn Gminny – Kluczewsko 2022

_IMG_""

Po dwu letniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił coroczny festyn. 21 sierpnia na stadionie w Kluczewsku odbył się „Festyn Gminny” organizowany przez Gminę Kluczewsko. Pomimo upalnego dnia a zarazem krążących wokół chmur pogoda była życzliwa.

Na scenie wiele się działo zagrali i zaśpiewali lokalni artyści: panie z Klubu Seniora, ALE BABKI z Komparzowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dobromierza,  KASZMIR z Rączek, rodzinna grupa F-BAND,  TROCHĘ STARSI . Gwiazdą festynu  był zespół KINDŻAŁ z Kielc.

Dodatkowymi atrakcjami były stoiska lokalnych stowarzyszeń – Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, Koła Gospodyń Wiejskich z: Bobrownik, Brześcia, Komparzowa, Kolonii Mrowina „MORVIANKI”, Kaśki Pileckie z Pilczycy,  Rączek, Klub Seniora w Gminie Kluczewsko, Dyskusyjny Klub Książki oraz Koło Sołtysów w Gminie Kluczewsko gdzie można było poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez ich członków. Najmłodsi mogli korzystać z wesołego miasteczka.

Zakończeniem festynu była dyskoteka pod gwiazdami .

Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji, uśmiech gościł na twarzach rozbawionych mieszkańców oraz przybyłych gości.

Festyn Gminny to okazja do wytchnienia od codziennych obowiązków i dobra okazja do integracji mieszkańców. Dziękuję mieszkańcom za wspólną i wspaniałą zabawę. Zapraszam już teraz na kolejny festyn w roku następnym” – Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko.

foto: UG, R. Banaszek