Jasełka Noworoczne i Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Dobromierzu

_IMG_""

15 stycznia 2023r. w godzinach popołudniowych w budynku naszej szkoły odbyło się noworoczne spotkanie dzieci i młodzieży szkolnej, lokalnej społeczności, Młodzieżowej Orkiestry Dętej i przedstawicieli Gminy Kluczewsko z Panem Wójtem Rafałem Pałką i Przewodniczącym Rady Gminy Kluczewsko Panem Mateuszem Strychalskim.

Miał on świąteczny, podniosły charakter. Uroczystość prowadzili pani Justyna Bugała- Piotrowska- Skarbnik Gminy oraz Dyrektor Szkoły pan Robert Dzierzgwa. Piękne i wzniosłe słowa dotyczące biblijnych wydarzeń w odniesieniu do tegorocznego hasła „Bóg jest miłością” wygłosił Ksiądz Stanisław Stańczyk.

Pierwszą częścią wieczoru było przedstawienie wydarzeń sprzed ponad 2000 lat, kiedy to na świat przyszedł nasz Zbawiciel. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne osiągnięcia oraz podzielić się mistycznymi przeżyciami z narodzin Jezusa podczas tej niecodziennej uroczystości. W pięknej scenografii i przy pełnej sali widzów młodzi aktorzy z klasy II i V przedstawili Jasełka pod hasłem „Bóg jest miłością”. Wspaniale prezentowali swoje role, tańczyli, śpiewali kolędy i pastorałki.

Kolejną częścią wieczoru był koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dobromierza. Repertuar, który przygotowali młodzi muzycy zawierał tradycyjne kolędy, współczesne pieśni świąteczne oraz utwory z muzyki rozrywkowej. Orkiestrze towarzyszyła wokalistka Agnieszka Wytrych. Brawurowe wykonanie wszystkich utworów wywołało owacje na stojąco. Warto podkreślić, że swój koncert orkiestra zadedykowała zmarłemu niedawno prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu – panu Leszkowi Waseli. Następną, niezwykle wzruszającą częścią koncertu, był występ przedszkolaków.

W związku ze zbliżającymi się Dniami Babci i Dziadka wyrecytowali wspaniałe wierszyki dla swoich drogich Dziadków, którzy również uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu. Odśpiewano również tradycyjne „Sto lat” przy akompaniamencie orkiestry.

Całe spotkanie wywołało mnóstwo wzruszeń. Mamy nadzieję, że w takiej formie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Beata Zięba