Z plecakiem po Częstochowie

_IMG_""

31 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku pojechali na całodniową wycieczkę do Częstochowy. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II obejrzeli film o papieżu składający się m.in. z niepublikowanych wcześniej zdjęć z momentu przyjmowania przez Karola Wojtyłę tytułu kardynalskiego. Podziwiali zgromadzone w 150 gablotach  monety i medale dedykowane papieżowi. Pobyt w tym pięknym miejscu, którego twórcą jest pan Krzysztof Witkowski przybliżył nam postać naszego patrona szkoły. Potem razem z naszymi wychowankami  udaliśmy się do jednego z ważniejszych miejsc kultu maryjnego na Jasnej Górze.

Następnie całą grupą świetnie bawiliśmy się podczas godzinnego pobytu na lodowisku. Miło było patrzeć jak  bardziej doświadczeni koledzy pomagali nowicjuszom, którzy po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach. Ostatnią atrakcją wyjazdu był seans filmowy w kinie Cinema City.

W czasie ferii zimowych uczniowie aktywnie spędzili jeden z wolnych dni. Zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym wieczorem wrócili do domów.

 Organizatorzy