Minisiatkarka UKS Lolek Kluczewsko Wicemistrzynią „Łódzkich Minisingielek”!!!

_IMG_""

W dniu (18.11) w Tuszynie odbył się Wielki Finał projektu „Łódzkie Minisingielki”, w którym po raz kolejny dzięki zaproszeniu od Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej wystąpiły najmłodsze adeptki minisiatkówki z Kluczewska. Na rozgrywki złożyły się 3 turnieje, w których wzięło udział prawie 200 młodych minisiatkarek w dwóch kategoriach wiekowych (2013 oraz 2014 i młodsze). W zawodach rywalizowały ze sobą zawodniczki z kilku województw. Każda dziewczynka w zawodach rozegrała po około 20 spotkań, a główną ideą projektu było stworzenie młodym zawodniczkom „pola” do zdobywania doświadczenia i rozwijania swoich umiejętności.

UKS Lolek Kluczewsko w tym roku reprezentowały 4 zawodniczki z młodszej kategorii: Natalia Karolczyk (rok. ur. 2014), Aleksandra Szymczyk (2014), Julia Ludynia (2015) i Antonina Dębowska (2015). Nasze dziewczynki spisały się świetnie. Natalia Karolczyk zdobyła Wicemistrzostwo Zawodów z bilansem (20 zwycięstw, 2 porażki)! Julia Ludynia uplasowała się na 7 pozycji natomiast Tosia i Ola w połowie stawki. Należy podkreślić, że z w/w dziewcząt tylko Natalka grała i zdobywała doświadczenie w poprzedniej edycji tych rozgrywek. Pozostałe dziewczynki w nich w tym roku debiutowały. Tym bardziej cieszy ich wynik, a w szczególności Julki, która mimo tego iż jest młodsza od większości rywalek to potrafiła awansować do najlepszej ósemki turnieju. Fajnie poradziły sobie także Tosia i Ola, które mimo tego, że są jeszcze trochę słabsze fizycznie to potrafiły wygrywać mecze i zdobywać cenne doświadczenie.

UKS Lolek Kluczewsko w rozgrywkach „Łódzkich Minisingielek” reprezentowały: Natalia Karolczyk, Aleksandra Szymczyk, Julia Ludynia, Antonina Dębowska. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Siatkarki UKS Lolek Kluczewsko mogą uczestniczyć w rozgrywkach sportowych dzięki wsparciu Gminy Kluczewsko, za co serdecznie dziękujemy.