JAK PRZEBIEGAŁY FERIE ZIMOWE W ZPS KLUCZEWSKO?

_IMG_""

Czas zimowego odpoczynku rozpoczął się tradycyjnie spotkaniem z policjantem pod hasłem „Bezpieczne ferie”.  Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i w pobliżu ulicy, jak należy zachowywać się w  sytuacjach zagrożenia oraz  kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc.

 

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się następujące zajęcia:

Roboty i młodzi programiści.

Podczas zajęć z informatyki młodzi programiści mieli możliwość nie tylko udoskonalać swoje umiejętności programistyczne, ale i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce poprzez programowanie robotów. Chętni mogli też otrzymać licencję kierowcy w robotycznej szkole jazdy.

Wyjazd do sali zabaw „Figloraj” w Przedborzu, w którym uczestniczyły dzieci
z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Odbyły się tam wspólne zabawy integracyjne wśród labiryntów, przejść, tuneli i atrakcyjnych zabawek.

Zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których uczestnicy wyplatali  kwiaty z papierowej wikliny, wyszywali wzory matematyczne z kolorowych nici oraz wykonywali laurki dla swoich babć.

Drugi tydzień ferii rozpoczęły zajęcia rozwijające z matematyki.
Czwartoklasiści ćwiczyli działania pisemne na liczbach naturalnych. Siódmoklasiści natomiast uczyli się geometrii.

Odbył się także wyjazd do kina Helios w Kielcach na projekcję filmu pt. „Chłopiec z burzy” oraz do parku trampolin Fly Sky. Następnego dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach.W drodze powrotnej zjedli posiłek w pizzerii.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu dla naszych uczniów odbywały się zajęcia sportowe. Miały one charakter gier i zabaw dla najmłodszych (klasy I – II) oraz zajęć piłki siatkowej (klasy IV-VII).

Kulminacją tegorocznych ferii w naszej szkole był II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2019” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W tej wspaniałej imprezie zagrało ponad 100 młodych siatkarek z różnych zakątków Polski a wśród nich oczywiście reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce
za sfinansowanie kosztów przejazdów autokarowych.