Gmina Kluczewsko pomaga Ukraińcom

_IMG_""

b_150_100_16777215_00_images_2022_PomocUkrainie_Dary_01.JPGDziękuję mieszkańcom Gminy Kluczewsko za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w organizację pomocy na rzecz  dla ludzi z Ukrainy, którzy znajdują się w dramatycznej sytuacji i potrzebują pomocy w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

 

Bardzo serdecznie dziękuję radnym i sołtysom za zorganizowanie w poszczególnych sołectwach naszej Gminy  zbiórki darów.

Słowa uznania kieruję również do Pani Ewy Pury, która włączyła się do akcji i bezinteresownie dostarczyła towar potrzebującym stowarzyszeniom – mówi Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko.

Dotychczas zebrano i posegregowano w kartonach: 125 żywności, 107 środków higieny i czystości, 9 odzieży i okrycia, 3 zestaw pierwszej pomocy oraz 6 palet wody.

W dniu 22 marca 2022 r. po wcześniejszym posegregowaniu, spakowaniu w paczki, odpowiednio podpisane według grup w ilości 8 palet   przekazano  do centralnego magazynu, który zlokalizowany jest przy ulicy Logistycznej 9 w Chęcinach.

Z magazynu będą transportowane do rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która z kolei swoimi kanałami przekaże je dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy.

  Dotychczas zebrana używana odzież /kurtki męskie, damskie, pościele, dziecięce ubranka, poduszki, kołdry, koce, ręczniki/ trafiły do Diecezji Opolskiej ul. Książąt Opolskich w Opolu. W dniu 14 marca 2022 r. Diecezja Opolska zwróciła się z podziękowaniem dla mieszkańców Gminy Kluczewsko.

Dary Dary Dary Dary
Dary Dary Dary Dary