Świętokrzyska Siatkówka CUP – I Runda

_IMG_""

LUKS „Start” Dobromierz vs GKS SGBud Góral Górno 2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 23:25, 13:15)

Kto prowadząc 2:0 nie chce wygrać 3:0, z reguły przegrywa 2:3. To stare siatkarskie porzekadło sprawdziło się w meczu I rundy Świętokrzyskiej Siatkówki CUP w Dobromierzu. W spotkaniu z zespołem GKS SGBud Góral Górno prowadziliśmy po dwóch setach, ale ostatecznie to zespół przyjezdnych awansował do drugiej rundy.

Po pierwszym secie można było odnieść wrażenie, że zespół z Dobromierza szybko upora się z gośćmi. Siatkarze narzucili swój styl gry i zwyciężyli najpierw w pierwszym secie do 23-ech, a w drugim powtórzyli ten sam wynik. Choć pierwsze sukcesy przyszły bez większych problemów, to od trzeciego seta siatkarze z Górna zaczęli stawiać coraz większy opór. W trzecim secie zawodnicy z Górna wygrali do 20-tu, prowadząc od samego początku seta. Bardzo wyrównany był set czwarty, w którym uzyskaliśmy nawet kilkupunktową przewagę, jednak i tutaj końcówka meczu nie ułożyła się po naszej myśli.

Solą w oku okazała się nasza zagrywka, którą mimo, że raziliśmy rywali, jednak zbyt dużo błędów przy jej wykonywaniu, powodowało przyrost punktów po drugiej stronie siatki. Zwłaszcza zepsute zagrywki w końcówkach seta mocno zabolały.

W decydującym secie siatkarze z Górna znowu prowadzili przez większość czasu. Mimo, że skutecznie goniliśmy to zabrakło nam czasu. I to właśnie rywale wygrali 15:13.

Tym samym potwierdziła się więc stara siatkarska zasada, że kto nie chce wygrać 3:0, ten przegrywa mecz 2:3.

Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie siatkarskim, a akcje kończyły się po długich wymianach piłek. Cieszy także postawa fair play zawodników, którzy po obu stronach przyznawali się po dokonaniu błędów, czym mocno pomagali sędziom. Na podkreślenie zasługuje także wysoki i bezstronny poziom sędziowania przez Pana Sebastiana Stępnia, któremu pomagał Sebastian Maj.