Mini-Siatkarki SP Kluczewsko Wicemistrzem Województwa!!!

_IMG_""
????????????????????????????????????

Świetnie spisały się Minisiatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które zdobyły Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w Minisiatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 ponownie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Minisiatkówce drużyn szkolnych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsze).

Turniej finałowy rozegrany został w hali sportowej w Kluczewsku, gdzie zagrało 8 zespołów z całego województwa, a były to: SMS Ostrowiec Św., SP nr 10 Starachowice, SP 25 Kielce, SP nr 1 Busko Zdrój., SP nr 3 Busko Zdrój, SP nr 2 Włoszczowa, SP Dobromierz i SP Kluczewsko.

Po rozegraniu fazy eliminacyjnej w 2 grupach do strefy półfinałowej awansowały po 2 najlepsze zespoły z grupy „A” i „B”. W pierwszym półfinale SP Kluczewsko pokonało 2:1 SP 25 Kielce, natomiast w drugim SMS Ostrowiec Św. wygrał z SP Dobromierz 2:0.

W meczu o III miejsce SP 25 Kielce pokonał SP Dobromierz 2:0. W wielkim Finale zmierzyły się Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ostrowiec Św. i gospodynie czyli SP Kluczewsko. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i ostatecznie zakończył się zwycięstwem faworyzowanej drużyny z Ostrowca Św., w stosunku 2:1.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw: 1. SMS Ostrowiec Św., 2. SP Kluczewsko, 3. SP 25 Kielce, 4. SP Dobromierz, 5. SP nr 2 Włoszczowa, 6. SP nr 10 Starachowice, 7. SP nr 1 Busko Zdrój, 8. SP nr 3 Busko Zdrój.

Kinga Czaińska (SP Kluczewsko) została najlepiej atakującą turnieju natomiast Emilia Dobrowolska (SP Kluczewsko) najlepiej blokującą.

Dziewczęta z SP Kluczewsko zagrały bardzo dobre zawody, a zdobyte Wicemistrzostwo jest ich ogromnym sukcesem.

Przypomnijmy, że dla Szkoły Podstawowej  z Kluczewska jest to szósty medal z rzędu jeśli chodzi o Finały Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce (w roku 2020 i 2021 mistrzostwa nie odbyły się z powodu pandemii)  W 2015 zdobyły brąz, w 2016 – złoto, w 2017 – srebro, w 2018 – srebro, 2019 – złoto i 2022 – srebro!!! Kluczewianki mają także za sobą 3 występy w Szkolnych Mistrzostwach Polski. W 2016 roku zajęły XV miejsce, w 2017 – VII miejsce, a w 2019 – XI miejsce.

Wicemistrzostwo Województwa zdobyły: Emilia Dobrowolska (kpt.), Amelia Jończyk, Kinga Czaińska, Amelia Pura, Lena Czarny Marszałek, Małgorzata Gacek, Martyna Teklak, Maja Rucińska, Olga Wiśniewska, Lena Jasińska. Opiekun – Tomasz Dębowski.

SP Dobromierz reprezentowały: Natalia Mikołajczyk, Barbara Szymczyk, Aneta Polaczek, Julia Wolniewicz, Klaudia Borciuch, Anna Czarnecka, Magdalena Hyska, Julia Czerwińska, Aleksandra Rak, Milena Pakuła, Julia Gaj oraz Emilia Szałańska. Opiekun – Marcin Jajko

Już w najbliższy czwartek swoje Mistrzostwa rozegrają chłopcy, także w Kluczewsku, natomiast w piątek dziewczyny wybierają się do Ostrowca Św. na Wielki Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Kinder Joy of Moving. Zagramy we wszystkich kategoriach wiekowych.

Trzymajcie kciuki. Pozdrawiamy