Pracowity weekend Siatkarek UKS Lolek Kluczewsko. Grały „maluchy” i najstarsze…

_IMG_""

4 listopada cztery najmłodsze Minisiatkarki UKS Lolek Kluczewsko udały się do Tomaszowa Mazowieckiego na drugi turniej w ramach projektu „Łódzkie Minisingielki” gdzie grają zawodniczki z kilku województw w kategorii „Single”. Nasze „maluchy” spisały się świetnie odnosząc 16 zwycięstw i w komplecie awansując do Wielkiego Finału tej imprezy, która odbędzie się w 18 listopada w Tuszynie.

UKS Lolek Kluczewsko w rozgrywkach Minisingielek reprezentują: Natalia Karolczyk (rok ur. 2014), Aleksandra Szymczyk (2014), Julia Ludynia (2015) i Antonina Dębowska (2015). Opiekunem dziewczynek jest p. Tomasz Dębowski.

5 listopada w Kluczewsku odbył się turniej Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek w Siatkówce. Zagrały w nim: UKS Lolek Kluczewsko, FUN Sport Kielce I i UKS Victoria Włoszczowa. W pierwszym „derbowym” pojedynku spotkały się gospodynie UKS Lolek Kluczewsko z UKS Victoria Włoszczowa. Mecz zakończył się zwycięstwem Kluczewianek w stosunku 2:0 (27:25; 25:16). W drugim meczu Victoria Włoszczowa wygrała z FUN Sport Kielce I 2:1 (19:25; 25:19; 15:12), a na koniec UKS Lolek doznał porażki z FUN Sport Kielce I 0:2 (12:25; 20:25).

Nasz zespół składa się w większości z dziewcząt z młodszego rocznika i raczej nie jest faworytem rozgrywek więc inaugurację sezonu należy uznać jako pozytyw.

Dziewczyny kolejny turniej zagrają w Kielcach 25 listopada, a ich przeciwniczkami będą: FUN Sport Kielce I i Gala Skarżysko Kamienna.

W międzyczasie w Dzień Niepodległości zagramy towarzysko w Myszkowie w Turnieju o Puchar Starosty Myszkowskiego.

UKS Lolek Kluczewsko  w pierwszym turnieju zagrał w składzie: Amelia Jończyk (kpt.), Natalia Mikołajczyk, Maja Rucińska, Martyna Teklak, Emilia Dobrowolska, Emilia Szałańska, Nikola Borciuch (libero), Monika Mazurek, Aleksandra Rak, Lena Jasińska, Zuzanna Okoń, Wirginia Adamus, Julia Gaj (libero), Wiktoria Karolczyk. Trener – Tomasz Dębowski