XLV Eliminacje Gminne OTWP„ Młodzież Zapobiega Pożarom”

_IMG_""

13 marca 2023 r. w Zespole Przedszkolno Szkolnym w Dobromierzu rozegrano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji przystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska i Dobromierza. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania specjalnie przygotowane przez przewodniczącego komisji mł. asp. Roberta Ławińskiego z KP PSP we Włoszczowie dwa zestawy testów zawierające po 30 pytań o rożnym stopniu trudności dla każdej grupy wiekowej. Po napisaniu testów, młodzież przystąpiła do kolejnego etapu jakim była odpowiedz ustna na pytania przygotowane przez komisję konkursową.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa I – klasy I-IV

  1. Zofia Wojtala – SP Dobromierz
  2. Kacper Bejm – SP Dobromierz
  3. Katarzyna Borkowska – SP Dobromierz

Grupa II – klasy V-VIII

  1. Rafał Majecki – SP Kluczewsko
  2. Marcel Pabiasz – SP Dobromierz
  3. Natalia Mikołajczyk – SP Dobromierz
  4. Emilia Miszczak – SP Dobromierz
  5. Michał Krupski – SP Kluczewsko

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafał Pałkę. Gminę Kluczewsko w eliminacjach powiatowych będzie reprezentowało 6 uczniów: Zofia Wojtala, Kacper Bejm, Katarzyna Borkowska, Rafał Majecki, Marcel Pabiasz oraz Natalia Mikołajczyk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia we Włoszczowie.

Marcin Jajko