Bardzo dobry występ Minisiatkarek Lolka w Tomaszowie Mazowieckim

_IMG_""

Całą niedzielę (29.10.) minisiatkarki UKS Lolek Kluczewsko (kategoria „trójki”) spędziły w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie rozgrywany był XVIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki JOKERY Glinka Academy. W turnieju zagrało 25 drużyn z kilku województw, a wśród nich 2 zespoły Lolka, które pokazały się z bardzo dobrej strony. Pierwszy zespół rundę eliminacyjną zakończył z kompletem zwycięstw i dzięki temu awansował do ścisłego finału, gdzie zagrało 5 najlepszych drużyn. Lolek II w pierwszej fazie wygrał jedno spotkanie co pozwoliło mu grać o miejsca 16-20.

W rundzie finałowej Lolek I grał naprawdę bardzo dobrze i toczył wyrównane boje z faworyzowanymi zespołami z Poznania, Warszawy i Konstantynowa Łódzkiego. Udało się odnieść jedno zwycięstwo. 1 i 2 miejsce było poza zasięgiem, ale o miejscach 3-5 decydowały „małe punkty”. Niestety nasze siatkarki w tej klasyfikacji zajęły 5 miejsce. Gdyby miały 2 „małe punkciki” więcej byłyby na podium!

Lolek II w drugiej rundzie wygrał 3 spotkania i doznał jednej porażki co pozwoliło mu ostatecznie zająć 17 miejsce.

Czołowa klasyfikacja turnieju: 1. Volley Poznań, 2. MOS Wola Warszawa, 3. Lider Konstantynów Łódzki, 4. Metro Warszawa, 5. UKS Lolek I Kluczewsko, 6. Gala Skarżysko Kamienna, 7. Perła Złotokłos, 8. Tytan Ostrowy, 9. Volley II Turek, 10. Volley I Turek, 17. UKS Lolek II Kluczewsko.

Nasze oba zespoły zagrały solidne zawody i widać, że z każdym turniejem gra wygląda coraz lepiej. Lolek II musiał radzić sobie bez Oli Dziuby (choroba), którą zastąpiła niezawodna Nela Owsikowska, na którą można zawsze liczyć. Mimo, że jest ona młodsza to świetnie sobie radziła.

UKS Lolek Kluczewsko w Tomaszowie Mazowieckim zagrał w składzie: Pierwszy zespół: Liliana Owsikowska, Aleksandra Dobrowolska, Maja Miszczak. Drugi zespół: Dżesika Zeler, Oliwia Basiak, Nela Owsikowska. Opiekun – Tomasz Dębowski

Dziękujemy serdecznie zespołowi UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki za zaproszenie na turniej i za możliwość rywalizacji z bardzo dobrymi drużynami z całej Polski.